Během prázdnin proběhly 4 výtvarné workshopy pro děti klientů sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi Sociální asistence pro znevýhodněné rodiny s dětmi a programu Podpora rodin v agendě SPOD naší organizace Spolu pro rodinu, z.s. v rámci výstavy 4Perspectives v Trojhalí Karolina.

Jak lze v dětech probudit radost, akčnost a nechat projevit jejich osobnost? Jeden ze způsobů nám ukázala umělkyně Katarina Kovácová.

Dětem bylo v úvodu umožněno zažít komentovanou prohlídku výstavy fotografií a obrazů zajímavých umělců, a to např. Davida Johna Lloyda, který již 20 let pobývá v Ostravě. Také Katarina Kovácová dětem představila na plátnech výsledky své abstraktní tvorby s prvky čínské kaligrafie. Tuby plné barev, dětské dlaně a velká fantazie se staly hlavními prostředky vytvářených uměleckých děl. Workshop nechal projevit děti na dvou velkoformátech způsobem, jakým to ještě nezažily. Děti si vyzkoušely, jaké to je spolupracovat na společném díle, ze kterého je bezpochyby znát kus jejich snahy. Popustit uzdu fantazii a tvořit barevné abstraktní obrazy se stalo pro děti velkým zážitkem zobrazujícím jejich osobnost.

To, že jsou děti na svá díla pyšní, bylo vidět na první pohled!