Den (pro) pěstounství 2019

Olomoucký kraj ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, Nadací J&T, statutárními městy Olomouc, Prostějov a Přerov, městy Mohelnice, Jeseník a organizacemi doprovázejícími pěstouny, mezi které patří i Spolu pro rodinu, z.s., i v letošním roce pořádá Den (pro) pěstounství.

Akce navazuje na úspěšný Den (pro) pěstounství pořádaný poprvé v loňském roce v Pevnosti poznání. Snahou je rozšíření aktivit co do místa, času i obsahu. V rámci Týdne (pro) pěstounství je plánováno v období od 9. do 15. září 2019 uspořádat každý den akci týkající se oblasti náhradní rodinné péče v některé z obcí s rozšířenou působností na území Olomouckého kraje – ideálně ve všech (Olomouc, Přerov, Lipník n. Bečvou, Hranice na Moravě, Konice, Prostějov, Mohelnice, Zábřeh, Uničov, Šumperk, Jeseník, Litovel, Šternberk).

Den (pro) pěstounství se uskuteční 15. 9. 2019 v čase od 13:00 hodin do 18:00 hodin v areálu Korunní pevnůstky a Pevnosti poznání, tř. 17. listopadu. Tato akce je vnímána jako vyvrcholení celotýdenního programu.